Środa, 25 stycznia 2023 roku

Zagrali na piątkę, bo … numer zobowiązuje

Szkoła Podstawowa nr 5 w Gostyniu jako pierwsza zakończyła działania w naszym regionie dla WOŚP. Społeczność szkolna: uczniowie, nauczyciele i rodzice zorganizowali kiermasz różności, kiermasz słodkości, licytację i bawiąc się zebrali ponad 7 tysięcy zł!

Wpłata już trafiła do sztabu WOŚP w Gostyniu (nr 269). – „Liderki akcji p. Magdalena, p. Paulina i p. Agnieszka przyniosły puszki z zebranymi datkami. Po przeliczeniu okazało się, że Szkoła Podstawowa Nr 5 w Gostyniu zebrała 7 284 zł. Nikt w Sztabie nie spodziewał się takiego startu!” – podkreśla Natalia przyjmująca rozliczenie.

Jak to zrobili?

W drugim tygodniu stycznia cała społeczność szkolna zaangażowała się w organizację WOŚP. Cały tydzień poszczególne klasy piekły ciasta, a uczennice z zespołu wolontariatu oraz Samorząd Uczniowski sprzedawały wypieki. Na koniec  tygodnia, w piątek odbyła się w hali sportowej licytacja gadżetów, fantów, które zostały przyniesione oraz ufundowane przez uczniów i rodziców oraz  przyjaciół szkoły. Były dobre emocje! I jest efekt!

Organizatorkami szkolnego finału WOŚP były: Agnieszka Białas, Paulina Nowakowska i Magdalena Szwengler. Organizatorki dziękują Wszystkim za włączenie się we wspólne działanie na zakup sprzętu  medycznego do walki z sepsą. – „Bardzo dziękujemy też nauczycielom oraz pracownikom szkoły za zaangażowanie, a zwłaszcza Jolancie Fajczyk, Annie Dominiak, Natalii Kolan, Marzenie Michnowskiej, Marcie Wojtyniak, Wiesławie Prałat, Elżbiecie Żywickiej i Ireneuszowi Bartkowiakowi.”

Opracowanie: PCPR w Gostyniu