Środa, 25 maja 2022 roku

Został finalistą olimpiady wiedzy o Polsce i świecie współczesnym. Ma indeks w kieszeni

Jakub Olejnik – uczeń III klasy w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Gostyniu został finalistą 63. edycji Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym. Tym samym uzyskał indeks uniwersytecki. Będzie także zwolniony z matury z wiedzy o społeczeństwie.

W marcu 2022 r. odbyły się centralne eliminacje okręgowe 63. edycji Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym. Zakwalifikował się do nich Jakub Olejnik, uczeń klasy III   z gostyńskiego liceum ogólnokształcącego. W tym roku w eliminacjach udział brało 106 uczniów z całej Polski.  Jakub, wraz z 68 innymi uczniami, zakwalifikował się do drugiego etapu zawodów centralnych. Ostatecznie wywalczył tytuł finalisty  Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym.

W Starostwie Powiatowym w Gostyniu odbyło się spotkanie z finalistą. Jakub ma już zagwarantowany indeks wydziału prawa na takich uczelniach, jak Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Wrocławski, Uniwersytet im. Mikołaja Kopernika w Toruniu i innych. Musi jednak zdać maturę z pozostałych przedmiotów.

Nauczycielem WOS Jakuba w gostyńskim LO  jest Roman Glura.