Poniedziałek, 11 lipca 2022 roku

Rowerzyści opanowali Piaski. Wielkopolska Ofensywa Rowerowa 2022

Za nami siódma edycja Wielkopolskiej Ofensywy Rowerowej, podczas której Piaski stały się rowerową stolicą powiatu. Na mecie przy placu przed szkołą zameldowało się kilkuset miłośników jednośladów.  Wyruszyli oni ze wszystkich gmin powiatu gostyńskiego i nie tylko. Tradycyjnie odbył się także rajd rowerowy: 208 km na 208. rocznicę urodzin bł. Edmunda Bojanowskiego.

W niedzielę 10 lipca ze wszystkich gmin powiatu gostyńskiego i nie tylko wyruszyli grupy rowerzystów. Do przejechania mieli rekreacyjny dystans, wyznaczony przez gminnych koordynatorów. Około godziny 14:00 wszyscy uczestnicy „opanowali” Piaski i wjechali na metę rajdu – przy Szkole Podstawowej w Piaskach.

Na miejscu czekało na nich wiele atrakcji: ciepły posiłek, koncert Trio gitarowego oraz konkursy z nagrodami. Wśród nich ta najcenniejsza - rower.

Tradycyjnie wydarzeniu towarzyszył rajd dla bardziej wytrwałych rowerzystów pod hasłem: ,,208 km na 208. rocznicę urodzin bł. Edmunda Bojanowskiego”.

W czasie Wielkopolskiej Ofensywy Rowerowej uczestnicy mogli również zakupić domowe ciasta, z których dochód przeznaczony był na zbiórkę Zuzi Suleckiej, mieszkanki Smogorzewa, walczącej z SMA i zbierającej ponad 10 mln złotych na najdroższy lek świata. Dzięki temu jej konto zasili 2352,50 zł.

Organizatorami wydarzenia byli: powiat gostyński, gmina Piaski, Międzygminny Związek Turystyczny „Wielkopolska Gościnna”, Towarzystwo Rowerowe Piaski, gminy: Borek Wlkp., Gostyń, Krobia, Pogorzela, Poniec, Centrum Rozwoju Gminy Pępowo.

Opracowanie: Starostwo Powiatowe w Gostynia.