Wtorek, 06 czerwca 2023 roku

Zmiany w pomocy - udział w PCPR

Rozpoczęły się prace nad wypracowaniem założeń do nowego stanu prawnego w zakresie realizacji usług pomocy i integracji społecznej. Do udziału w nich został zaproszony dyrektor PCPR w Gostyniu Mirosław Sobkowiak. Jest on członkiem Zespołu ds. zmian systemowych w pomocy i integracji społecznej, który powstał przy Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej. Prace tego grona eksperckiego koordynuje Grzegorz Baranowski Dyrektor Departamentu Pomocy i Integracji Społecznej MRiPS.

Zespół ds. zmian systemowych w pomocy i integracji społecznej składa się z ekspertów: przedstawicieli organizacji pozarządowych – reprezentantów różnych środowisk i obszarów składających się na system pomocy społecznej i wsparcia rodziny (ośrodków pomocy społecznej, powiatowych centrów pomocy rodzinie, domów pomocy społecznej, środowiskowych domów pomocy społecznej) oraz przedstawicieli związków zawodowych, uczelni wyższych, organizacji socjalnych, środowisk klientów pomocy społecznej, Rady Pomocy Społecznej, a także pracowników Departamentu Pomocy i Integracji Społecznej MRiPS.

Dyrektora PCPR w Gostyniu Mirosława Sobkowiaka, zgłosiło do udziału w pracach powyższego grona eksperckiego Ogólnopolskie Stowarzyszenie Powiatowych i Miejskich Ośrodków Pomocy Rodzinie „CENTRUM”.

Opracowanie: PCPR w Gostyniu