Poniedziałek, 22 kwietnia 2024 roku

Zuzanna Mandzyn z ZSZ w Gostyniu na podium XVIII Wielkopolskiej Olimpiadzie Wiedzy Konsumenckiej

17 kwietnia 2024 r. w Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu odbył się finał XVIII Wielkopolskiej Olimpiady Wiedzy Konsumenckiej.

Nasz powiat reprezentowało 4 laureatów etapu powiatowego Olimpiady:

1. Zuzanna Mandzyn – Zespół Szkół Zawodowych w Gostyniu
  2. Kornelia Piasecka - Zespół Szkół Zawodowych w Gostyniu
  3. Sławomir Michalski – Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Krobi
  4. Martyna Rajewska -  Zespół Szkół Zawodowych w Gostyniu

Podczas rozwiązywania testu konkursowego nasi uczniowie wykazali się dużą wiedzą z zakresu  prawa konsumenckiego, a Zuzanna Mandzyn zdobyła III miejsce w finale Olimpiady.

W tegorocznej edycji wzięło udział 331 uczniów szkół ponadpodstawowych reprezentujących powiaty województwa wielkopolskiego. 46 finalistów olimpiady zmierzyło się z 70 pytaniami z zakresu prawa konsumenckiego. Zwycięzcy otrzymali nagrody ufundowane przez Prezesa UOKiK, Marszałka Województwa Wielkopolskiego oraz Wielkopolskiego Wojewódzkiego Inspektora Inspekcji Handlowej.