Czwartek, 02 kwietnia 2020 roku

„Zdalna szkoła” – powiat zakupi laptopy dla uczniów

22 komputery trafią do młodzieży uczącej się w szkołach powiatu gostyńskiego. Wszystko dzięki projektowi „Zdalna szkoła”, w ramach którego samorząd może pozyskać do 80 000 złotych na minimalizowanie wykluczenia cyfrowego uczniów. Decyzję o przystąpieniu do projektu w trybie pilnym podjął Zarząd Powiatu Gostyńskiego.

Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Cyfryzacji i Centrum Projektów Polska Cyfrowa uruchomiły projekt „Zdalna szkoła”, który polega na wyodrębnieniu 186 mln zł na walkę z wykluczeniem cyfrowym uczniów. W myśl tego projektu każda jednostka samorządu terytorialnego otrzyma wg określonej kategorii środki finansowe na zakup laptopów wraz z oprogramowaniem.

Warunkiem otrzymania tych środków jest złożenie do Centrum stosownego wniosku poprzez generator elektroniczny.

Powiat Gostyński został zaklasyfikowany do V kategorii finansowej i ma szanse otrzymać 80 tys. zł na zakup komputerów dla uczniów, którzy nie mają możliwości dostępu do kształcenia zdalnego.

Mając na uwadze pilne potrzeby uczniów, Zarząd Powiatu Gostyńskiego zdecydował o uruchomieniu środków budżetowych w wysokości 80 tys. zł, aby zakupić 22 laptopy wraz z pełnym oprogramowaniem. Z chwilą otrzymania komputerów zostaną one niezwłocznie przekazane do szkół i uczniów. Pieniądze na ten cel samorząd wyłoży teraz. W przyszłości środki te mają zostać zrefundowane z budżetu ministerstwa.