Czwartek, 20 lipca 2023 roku

exManaam i Urszula. Zapraszamy na dożynki powiatowe 2023

Będzie smacznie, rodzinnie i rockowo-popowo. Już dziś zapraszamy na dożynki powiatowe na Świętej Górze, które tradycyjnie odbędą się 15 sierpnia. Wśród atrakcji: znane wszystkim dzieciom postaci z Krainy Bajek, niezawodny duet clownów Ruphert i Rico a także iluzjonista Magik Mitoraj. Najmłodsi będą mogli się także wykąpać w prawdziwej pianie. Ponadto promujemy ,,Dobre Smaki Powiatu” i lokalnych producentów. Na scenie dużo dobrej muzyki. W tym roku będzie popowo-rockowo. Zapraszamy na koncerty zespołów exMaanam oraz Urszuli.

Dożynki powiatowe na Świętej Górze to połączenie tradycji z dobrą zabawą dla całych rodzin. Wydarzenie, jak co roku rozpocznie msza polowa, a po niej wspólne dzielenie się chlebem, odśpiewanie wieńca oraz konkurs na najładniejszy wieniec dożynkowy.

Na placu kultowym zaprezentują się ponadto lokalni producenci i koła gospodyń wiejskich. Wszystko w myśl zasady, by promować ,,Dobre Smaki Powiatu”, a więc smaczne i charakterystyczne dla powiatu produkty. Będzie można ich też spróbować podczas wspólnego gotowania z kucharzem.

W programie przygotowaliśmy również mnóstwo atrakcji dla dzieci: niezawodny duet clownów Ruphert i Rico, zamki dmuchane, animacje i zabawy. W tym roku pojawi się także parada bajkowych postaci. Tym razem wyjątkowa, bo świętować będziemy 95. Urodziny Myszki Mickey. Po raz pierwszy w świat iluzji wprowadzi nas Magik Mitoraj. Zapraszamy także na kąpiel w prawdziwej pianie. To będzie prawdziwy ,,Piana Day!”.

Na scenie prawdziwie popowo-rockowa uczta. Na początek koncert zespołu exManaam. Skład kapeli to połączenie członków legendarnej grupy Maanam z nowymi muzykami. Wokalistką zespołu jest charyzmatyczna Katarzyna Leszko. Widzowie usłyszą największe hity zespołu na nowych aranżacjach i wykonaniach.

Gwiazdą wieczoru tegorocznych dożynek będzie natomiast Urszula. Hity wokalistki grane są w największych stacjach radiowych od lat, a ich refreny nuci cała Polska.

Organizatorem wydarzenia jest powiat gostyński, gmina Piaski, Centrum Kultury i Bibliteka w Piaskach, Oratorium Świętego Filipa Neri na Świętej Górze oraz Stowarzyszenie Oliwskie Słoneczko i Fabryka Event.

Już 15 sierpnia na Świętej Górze odbędą się Dożynki Powiatowe ,,Dobre Smaki Powiatu”. Aby ułatwić dotarcie na wydarzenie, dla wszystkich mieszkańców przygotowaliśmy komunikacyjne udogodnienia.

Przez cały dzień trwania dożynek na trasie Gostyń – Święta Góra – Piaski kursować będzie bezpłatny autobus. O każdej pełnej godzinie począwszy od 11 do 20 podjedzie na przystanek autobusowy na ul. Jana Pawła II (obok Góry Zamkowej) i zawiezie chętne osoby na Świętą Górę (naprzeciwko górnego parkingu przy cmentarzu). Następnie ze Świętej Góry pojedzie na Piaski, skąd z przystanku autobusowego na Rynku, co godzinę od 11.30 do 20.30 zabierze mieszkańców na Świętą Górę. Rozkład jazdy publikujemy poniżej.

Ponadto w związku z prowadzonymi w pobliżu miejsca wydarzenia robotami, wyznaczony zostanie dodatkowy, bezpłatny parking. Znajdować się będzie za murami klasztornymi, na polu w kierunku Drzęczewa. Prosimy  o korzystanie ze wskazówek osób kierujących ruchem. Otwarte zostaną także dodatkowe furtki prowadzące na miejsce dożynek. Szczegóły na poniższej mapce.