Aktualności

Fakty powiatowe facebook Youtube
Środa, 23 października 2019 roku

Mają dwa nowe samochody. Wysokie dofinansowanie z PFRON


Radość, a nawet łzy wzruszenia towarzyszyły podopiecznym Domu Pomocy Społecznej w Rogowie oraz Środowiskowego Domu Samopomocy w Chwałkowie podczas oficjalnego przekazania 9-osobowych samochodów przystosowanych do przewozu osób niepełnosprawnych. Auta zakupione zostały dzięki dofinansowaniu z PFRON ołącznej wysokości 160 000 złotych. Resztę dołożył powiat gostyński.

Dom Pomocy Społecznej w Rogowie wzbogacił się o nowego Forda Transita. Auto wyposażone jest w mocowania, umożliwiające montaż wózka inwalidzkiego oraz przewóz osób niepełnosprawnych. Będzie służyło podopiecznym domu – 97 paniom, w tym 19 poruszających się na wózku inwalidzkim.

Drugi samochód –Opel Vivaro trafił do Środowiskowego Domu Samopomocy w Chwałkowie. Również przystosowany jest do przewozu osób niepełnosprawnych. Na co dzień będzie dowoził i odwoził 35 uczestników na zajęcia prowadzone przez jednostkę. Warto dodać, że dziennie każdy z dwóch samochodów, będących na stanie ŚDS przejeżdża średnio 150 km.

Łączna wartość obu pojazdów to prawie 290 000 złotych. 160 000 pochodzi z PFRON. Resztę dołożył samorząd powiatowy.

Powiat gostyński skutecznie pozyskuje środki z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. To kolejny rok z dofinansowaniem w ramach: „Programu wyrównywania szans między regionami III”. W tym roku otrzymano pieniądze na dwa auta. – Dzięki naszej aktywności we wszystkich domach pomocy społecznej w powiecie gostyńskim, a w tym roku także środowiskowym domu samopomocy są nowe, najwyżej 2-3-letnie auta. Zwiększa to bezpieczeństwo i komfort podróżowania podopiecznych – podsumowywał Starosta Gostyński Robert Marcinkowski. Obecna na spotkaniu Anna Skupień – Dyrektor Wielkopolskiego Oddziału PFRON również zwracała uwagę, że w powiecie gostyńskim bywa często, dzięki dużej skuteczności samorządu.


Opracowanie: Starostwo Powiatowe w Gostyniu


Strona powiat.gostyn.pl
korzysta z plików cookies