Czwartek, 25 kwietnia 2024 roku

Miękkie kombinajce obronne

Kolejne seminarium trenerskie i mistrzowskie Shotokan World Organization odbyło się odbyło w poznańskim dojo (20.04.2024 r.). Na treningi do Kiekrza przyjechali trenerzy karate z kilku rejonów Polski oraz z niemieckiego Hamburga. Zajęcia prowadził shihan Robert Sworek (8. Dan).

Seminarium było poświęcone miękkim kombinacjom obronnym w kumite. Trenowano miękkie bloki przed najczęstszymi atakami w walce: przed uderzeniem sierpowym, przed uderzeniem z góry w głowę, przed uderzeniem w brzuch, przed uderzeniem prostym, przed kombinacją uderzeń, czy przed atakiem nożem, czy pistoletem …  Ćwiczono kombinacje obronne w układach hente i sente.

Shihan Sworek zwracał uwagę na realność i efektywność trenowanych kombinacji, kończących się po bloku, zejściu z linii ataku, zasłonie kontratakiem eliminującym przeciwnika z użyciem uderzeń w punkty witalne, dźwigni, podcięć i rzutów.

Zapraszamy na kolejne seminaria karate shihana Roberta Sworka.

Klub karate TKKF „TĘCZA” Gostyń reprezentowali na styczniowym stażu: Mirosław Sobkowiak (5. Dan), Leszek Jakubiak (1. Dan), Maksymilian Pawłowski (1. Dan) i Piotr Feledziak (1. Kyu). – „Treningi na seminarium były inspirujące i bardzo przydatne również pod kątem wykorzystania ciekawych metod treningowych” – podkreślał trener z gostyńskiej „TĘCZY”.

Gostyński klub karate-do shotokan TKKF „TĘCZA”, którego działalność dofinansowują Gmina Gostyń i Gostyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa, Powiatowy Bank Spółdzielczy w Gostyniu oraz Powiat Gostyński, zaprasza wszystkich chętnych na treningi do sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 3 (ul. Hutnika 3) w Gostyniu:

- dzieci od 6 do 12 lat  oraz rodzice - w poniedziałki i środy o 19.00 oraz w soboty o 15.30;

- dorośli i młodzież od lat 12 - we wtorki i czwartki o 19.00 oraz w soboty o 15.30.

Zajęcia prowadzą trenerzy: Waldemar Szwedek (8. Dan), Mieczysław Polewski (5. Dan), Mirosław  Sobkowiak (5. Dan) i Marcin Danek (3. Dan).

Dostępne są też jeszcze książki R. Sworka z bunkai kata:

Opracowanie: M. Sobkowiak