Piątek, 08 marca 2024 roku

Nowe auto w PCPR

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu wzbogaciło się o dodatkowy samochód. Auto nie jest fabrycznie nowe, ma 5 lat, ale jest w dobrym stanie, dzięki temu zakup był bardziej ekonomiczny. Peugeot Partner Tepee HDi Blue to kombivan  osobowo-dostawczy, wielozadaniowy, bezpieczny, zapewniający komfort jazdy kierowcy i pasażerom, wyposażony w wiele udogodnień.  Samochód zastąpi stare 18-letnie wysłużone auto, użytkowane do tej pory przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie.

Samochód, zakupiony ze środków własnych powiatu gostyńskiego, przekazał Starosta Gostyński Robert Marcinkowski w towarzystwie Wicestarosty Gostyńskiego Janusza Sikory w dniu 8 marca br. Data przekazania symbolicznie podkreśla żeński charakter zespołu specjalistów zatrudnionych w PCPR. Kluczyki z rąk Starosty odebrała wicedyrektor Lucyna Nowak.

- To jest ważna chwila dla powiatu gostyńskiego. Kolejny samochód  wspiera codzienną pracę placówki powiatowej. Od roku 2018 do powiatu trafiło aż 7 nowych pojazdów, wszystkie przystosowane do potrzeb systemu pomocy społecznej. Na większość z nich powiat pozyskał środki zewnętrzne. Ten samochód to też wyraz docenienia ważnej pracy pracowników PCPR, głównie pań, dla drugiego człowieka - mówił Robert Marcinkowski.

Samochód w PCPR wykorzystywany jest m.in. do przewozu specjalistów PCPR, współpracujących ze wszystkimi powiatowymi palcówkami systemu wsparcia rodziny i pomocy społecznej; specjalistów wspierających rodziny zastępczej w codziennej trudnej pracy z dziećmi; do wsparcia osób i rodzin z niepełnosprawnościami czy do interwencyjnych wyjazdów mających na celu zabezpieczenie dzieci.

Opracowanie: PCPR w Gostyniu