Aktualności

Fakty powiatowe facebook Youtube
Czwartek, 17 sierpnia 2023 roku

Ul. Strzelecka wyremontowana. Pełen wachlarz usług dla mieszkańców


Zakończyła się modernizacja ul. Strzeleckiej w Gostyniu. Wartość inwestycji to prawie 4 370 500 zł. Środki pochodziły z budżetu powiatu, gminy Gostyń oraz Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Przebudowa trwała nieco ponad pół roku. Dziś mieszkańcy mogą korzystać z bezpiecznej, nowej infrastruktury.

W ramach zadania: ,,Przebudowa z rozbudową drogi powiatowej Gostyń – Brzezie wraz z budową ciągu pieszo-rowerowego” zmodernizowany został odcinek o długości prawie 600 m od zjazdu z ronda im. Czarnego Legionu do skrzyżowania  ul. Leszczyńską. W ramach zadania ułożona została nawierzchnia z warstwy ścieralnej, wykonano chodniki z kostki brukowej, powstała ścieżka pieszo-rowerowa, zmodernizowano parking, miejsca postojowe oraz zatokę autobusową. Wybudowana została kanalizacja deszczowa, wymieniono oświetlenie uliczne i oznakowanie.

Wartość zadania to prawie 4 370 500 zł. Środki pochodzą z budżetu powiatu, gminy Gostyń oraz Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Wykonawcą zadania  była firma DROGBUD Sp. z o.o.

- Mamy tutaj kanalizację deszczową, ścieżkę pieszo-rowerową, pojawiło się nowe energooszczędne oświetlenie ledowe. To „pełen wachlarz usług”, który powinny towarzyszyć każdej dobrze zorganizowanej i rozwiniętej infrastrukturze drogowej. Ta inwestycja kompleksowo wpisuje się w połączenie z nowo wybudowaną aleją Niepodległości – podsumował Starosta Gostyński Robert Marcinkowski.


Opracowanie: Starostwo Powiatowe w Gostyniu 

Strona powiat.gostyn.pl
korzysta z plików cookies