Poniedziałek, 29 kwietnia 2024 roku

XIX otwarte mistrzostwa TKKF "TĘCZA" w wyciskaniu sztangi leżąc -2024 r.

Po raz dziewiętnasty Ognisko Statutowe TKKF „TĘCZA” przy Gostyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej zorganizowało otwarte klubowe mistrzostwa w wyciskaniu sztangi leżąc. Zawody odbyły się w siłowni TKKF „TĘCZA” w Gostyniu. Wystartowali w nich zawodnicy 5 klubów (z Ponieca, Krobi, Śremu i dwóch z Gostynia) zajmujący się amatorsko tą dyscypliną sportu.

Zawodnicy startowali w trzech kategoriach: juniorów (do lat 20), seniorów (do 85 kg), seniorów (pow. 85 kg). Sędzią głównym zawodów był Waldemar Szwedek (TKKF „TĘCZA” Gostyń), wspierał go Mirosław Sobkowiak (TKKF „TĘCZA” Gostyń). Ocena bojów odbywała się wg skali Wilks’a, uwzględniającej wynik zawodnika oraz jego wagę.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Tomasz Feledziak, który wycisnął największy ciężar turnieju: 195 kg. Stoczył w finale zacięty i pasjonujący pojedynek z Jakubem Grobelnym i Pawłem Frąckowiakiem.

W poszczególnych kategoriach zwyciężyli: w kategorii juniorów (do l. 20) Franciszek Płociennik (KSS Śrem), w kategorii seniorów (do 85 kg) Michał Hyżyk (TKKF „TĘCZA” Gostyń), a wśród seniorów (pow. 85 kg) Tomasz Feledziak (TKKF „TĘCZA” Gostyń).

Puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe, ufundowane przez Zarząd TKKF „TĘCZA” w Gostyniu, Gostyńską Spółdzielnię Mieszkaniową, Gminę Gostyń, Gostyńską Spółdzielnię Mieszkaniową i Powiatowy Bank Spółdzielczy w Gostyniu oraz Powiat Gostyński, wręczył zwycięzcom prezes TKKF „TĘCZA” i trener sportów siłowych Waldemar Szwedek, który dodał: - „Konkurencja Wyciskanie Leżąc polega na tym, że ciężar ze sztangą opuszcza się na klatkę piersiową i na komendę sędziego wyciska się ku górze”

Dla uczestników zmagań było to ważne wydarzenie, motywujące do dalszego podnoszenia swojej sprawności: - „Na turnieju w Gostyniu pojawiło się wielu zawodników, to zachęca do zwiększenia treningów.”  - skomentował Stanisław Sobalski – najstarszy zawodnik turnieju.

Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach XIX Otwartych Mistrzostw „TĘCZY” w Wyciskaniu Sztangi Leżąc:

a) w kategorii juniorów (do lat 20):

1 miejsce – Franciszek Płociennik (KSS Śrem)  – 115 kg

2 miejsce – Eryk Nowacki (Sportatut Krobia)  – 102,5 kg

b) w kategorii seniorów I (waga do 85 kg):

1 miejsce - Michał Hyżyk (TKKF „TĘCZA” Gostyń) – 140 kg

2 miejsce - Tomasz Wojciechowski  (TKKF „TĘCZA” Gostyń)  – 130 kg

3 miejsce – Aleksander Gorzny (TKKF „Gostyń) – 130 kg

c) w kategorii seniorów II (waga powyżej  85 kg):

1 miejsce - Tomasz Feledziak  (TKKF „TĘCZA” Gostyń) - 195 kg

2 miejsce – Jakub Grobelny (Active Body Gostyń))  - 190 kg