Środa, 07 marca 2018 roku

Czeladnicy na piątkę

W pełni wykorzystali lata nauki i swoje egzaminy czeladnicze zdali z wynikiem bardzo dobrym. Corocznie Cech Rzemiosł Różnych w Gostyniu wyróżnia najlepszych uczniów. W tym roku statuetki trafiły do siedmiu spośród nich. Gratulacje młodym czeladnikom, ich rodzicom oraz mistrzom złożył Starosta Gostyński Robert Marcinkowski.

Wydarzenie miało miejsce 5 marca w Zespole Szkół Zawodowych w Gostyniu. Zaproszeni goście, wśród których znaleźli się przedstawiciele gmin i powiatu gratulowali uczniom dobrych wyników w nauce. Wagę  kształcenia  zawodowego podkreślał dyrektor Wielkopolskiej Izby Rzemieślniczej w Poznaniu Tomasz Wika. – Naśladuj mistrza, dopóki sam nie będziesz mistrzem – sentencję Stefana Żeromskiego przypomniał z kolei Starosta Gostyński Robert Marcinkowski. – Wasza postawa jest przykładem, że chcecie się szkolić i dążyć do doskonałości. Życzę Wam wytrwałości, byście, wzorem swoich mistrzów, sami osiągnęli poziom mistrzowski.

W tym roku egzamin czeladniczy z wynikiem bardzo dobrym zdało siedmiu uczniów uczących się zawodu w zakładach zrzeszonych w gostyńskim Cechu Rzemiosł Różnych.  Wyróżnienia otrzymali: piekarz Adrian Lis (mistrz Aleksander Dolczewski), rzeźnik Kacper Jercha (mistrz Józef Konarczak)  fryzjerka Beata Krysicka (mistrz Małgorzata Maćkowiak), cukiernik Patrycja Budzyń (mistrz Grzegorz Jesiak) piekarz Krystian Borowczyk (mistrz Zdzisław Kosmala) oraz stolarze Jan Michalski i Serafin Offert (mistrz Paweł Sierakowski).

Opracowanie: ZSZ w Gostyniu