Aktualności

Fakty powiatowe facebook Youtube
Wtorek, 17 listopada 2020 roku

Doktor Grzegorz Głuszak nie żyje


Zmarł Grzegorz Głuszak – lekarz, reumatolog, od lat związany z lecznictwem na terenie powiatu gostyńskiego. Najpierw pracował w przychodni w Pudliszkach. Większość życia poświęcił pracy z osobami przewlekle chorymi – początkowo na oddziale w ponieckim szpitalu, potem w Zakładzie Opiekuńczo- Leczniczym w Gostyniu. Do niemal samego końca swojego życia był z pacjentami i dla nich. Zmarł nad ranem 16 listopada. Miał 74 lata.

Grzegorz Głuszak od początku jego powstania był kierownikiem w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym w Gostyniu. Kiedy jesienią tego roku w placówce pojawił się koronawirus, starał się organizować pracę personelu. Dbał też o jego mieszkańców, nie chcąc dopuścić do większej liczby zakażeń. Niestety, covid-19 zaatakował również jego organizm. Najpierw trafił do szpitala w Rawiczu. Jednak jego stan się pogorszył i został przewieziony do szpitala na ul. Szwajcarską w Poznaniu. Tam, nad ranem 16 listopada zmarł.

Grzegorz Głuszak zostanie zapamiętany jako oddany pacjentom lekarz. Całe swoje życie zawodowe poświęcił osobom przewlekle chorym. W swojej praktyce lekarskiej kierował się empatią i zaangażowaniem. Rodzinie i najbliższym składamy wyrazy współczucia.

Pogrzeb Grzegorza Głuszaka odbędzie się w najbliższą sobotę (21 listopada 2020 r.) o godz. 12.00, cmentarz w Lesznie – Zaborowie przy ul. Czarnoleskiej.


Opracowanie: Starostwo Powiatowe w Gostyniu/ foto: Michał Wiśniewski 

Strona powiat.gostyn.pl
korzysta z plików cookies