Aktualności

Fakty powiatowe facebook Youtube
Piątek, 19 maja 2023 roku

Majowy staż SWO


Odbył się kolejny staż trenerski i mistrzowski  Shotokan World Organization. Na staż do poznańskiego dojo przyjechali trenerzy i instruktorzy z wielu rejonów Polski. Zajęcia prowadził shihan Robert Sworek (8. Dan).

Staż poświęcony był doskonaleniu podstawowych technik kumite (walki) oraz metodyce treningu tych technik, pozwalającej również na skuteczne wykorzystywanie podstawowych technik kumite w walce realnej. Shihan Sworek zwrócił szczególną uwagę na jeden z podstawowych elelntów walki – na dystans. W zależności od tego, czy to jest dystans bezpośredni, krótki, średni, długi czy wydłużony, trzeba być przygotowanym na to, jakie, typowe dla danego dystansu, techniki walki użyje przeciwnik.

Omawiano i ćwiczono szczegóły podnoszące skuteczność walki w poszczególnych dystansach. Doskonalono metody treningu kombinacji, na które składają się te techniki. Zwracano uwagę na pozycje w walce i poruszanie się dostosowane do długiego, krótkiego dystansu lub walki w zwarciu, na uniki, zejścia, wycofania się czy obejścia. Shihan Sworek zwracał też uwagę na wykorzystanie w obronie i w walce, zwłaszcza w dystansie bezpośrednim, punktów witalnych.

Staż zakończył się egzaminami na stopnie mistrzowskie od 1. do 3. Dana. Wszystkim, którzy przeszli ten egzamin pomyślnie, należą się gratulacje.

Klub karate TKKF „TĘCZA” Gostyń reprezentowali na styczniowym stażu: Mieczysław Polewski (5. Dan), Mirosław Sobkowiak (5. Dan), Daria  Pietrzyk (1. Dan) i Leszek Jakubiak (1. Kyu). – „Staż był bardzo przydatny również pod kątem wykorzystania ciekawych metod treningowych” – podkreślali trenerzy z gostyńskiej „TĘCZY”.

Gostyński klub karate-do shotokan TKKF „TĘCZA”, którego działalność dofinansowują Gmina Gostyń i Gostyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa oraz Powiat Gostyński, zaprasza wszystkich chętnych na treningi do sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 3 (ul. Hutnika 3) w Gostyniu:

- dzieci od 6 do 12 lat  oraz rodzice - w poniedziałki i środy o 19.00 oraz w soboty o 15.30;

- dorośli i młodzież od lat 12 - we wtorki i czwartki o 19.00 oraz w soboty o 15.30.

Zajęcia prowadzą trenerzy: Waldemar Szwedek (8. Dan), Mieczysław Polewski (5. Dan), Mirosław  Sobkowiak (5. Dan) i Marcin Danek (3. Dan), wspiera ich Daria Pietrzyk (1. Dan).


Opracowanie: PCPR w Gostyniu 

Strona powiat.gostyn.pl
korzysta z plików cookies