Aktualności

Fakty powiatowe facebook Youtube
Czwartek, 05 grudnia 2019 roku

Rekordowa zbiórka żywności uczniów ZSZ w Gostyniu

W dniach 29 – 30 listopada odbyła się w marketach gostyńskich zbiórka żywności. Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Gostyniu przez dwa dni zbierali żywność.


W dniach 29 – 30 listopada odbyła się w marketach gostyńskich zbiórka żywności. Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Gostyniu przez dwa dni zbierali żywność w sześciu marketach: NETTO, TESCO, Biedronka ul. Poznańska, Biedronka ul. Łąkowa, Lidl, Dino.

Bank Żywności w Lesznie, z którym od ponad 10 lat współpracuje szkoła, w poniedziałek rano odebrał ponad 2400 kilogramów różnych produktów: słodyczy, makaronu, ryżu, mąki, cukru, oleju, kaszy. Ta pomoc żywnościowa dotrze do osób potrzebujących, by zapewnić im godne, radosne święta. Pomoc dociera do rodzin wielodzietnych, osób chorych, samotnie wychowujących dzieci, bezdomnych oraz osób żyjących w ubóstwie.

Pierwsza zbiórka odbyła się w 1996 roku. Od tamtej pory każdego roku w sklepach na terenie całej Polski przed świętami Bożego Narodzenia zbierana jest żywność dla potrzebujących.

W Gostyniu zbiórka odbyła się już po raz 13. W Świąteczną Zbiórkę Żywności w Polsce angażuje się ponad 50 000 wolontariuszy. W naszym mieście w zbiórce uczestniczyło tym razem 66 uczniów oraz 17 nauczycieli Zespołu Szkół Zawodowych.

Organizatorzy bardzo dziękują wszystkim, którzy pomogli w przeprowadzeniu zbiórki, ale przede wszystkim mieszkańcom Gostynia i okolic, którzy tak hojnie podzielili się swoimi zakupami i wsparli potrzebujących.


Opracowanie: Zespół Szkół Zawodowych w Gostyniu


Strona powiat.gostyn.pl
korzysta z plików cookies