Poniedziałek, 11 czerwca 2018 roku

Rowerzyści po raz czwarty opanowali Piaski

Prawie 500 osób wzięło udział w kolejnej edycji Wielkopolskiej Ofensywy Rowerowej. Rowerzyści z wszystkich gmin powiatu gostyńskiego i nie tylko wyruszyli ze stolic gmin, by koło godziny 14.00 wjechać na metę przy Zespole Szkół w Piaskach. Tam czekał na nich poczęstunek, pakiet gadżetów, oraz wiele atrakcji. Wśród uczestników wydarzenia wybrano także nowego posiadacza roweru.

Tradycyjnie ze wszystkich gmin powiatu gostyńskiego w niedzielne przedpołudnie 10 czerwca wyruszyły grupy rowerzystów. Do przejechania miały rekreacyjny dystans, wyznaczony przez gminnych koordynatorów. Około godziny 14:00 wszyscy uczestnicy dotarli na Piaski na plac przy Zespole Szkół. Na miejscu czekało na nich wiele atrakcji: ciepły posiłek, muzyczne występy, serwis rowerowy, spinnig, znakowanie rowerów oraz konkursy z nagrodami. Wśród nich ta najcenniejsza - rower.

Równolegle odbył się też rajd: „204 km na 204. rocznicę urodzin Błogosławionego Edmunda Bojakowskiego”. Ponad 200-kilometrowa trasa wiodła przez teren gmin powiatu gostyńskiego.

Organizatorami czwartej już edycji  „Wielkopolskiej Ofensywy Rowerowej” byli: powiat gostyński, gmina Piaski, Międzygminny Związek Turystyczny „Wielkopolska Gościnna”, Towarzystwo Rowerowe Piaski, gminy: Borek Wlkp., Gostyń, Krobia, Pogorzela, Poniec oraz Centrum Rozwoju Gminy Pępowo.