Czwartek, 21 listopada 2019 roku

Tym razem kondycja i czarna taktyka

16 listopada uczniowie klas wojskowych Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Ziemi Krobskiej w Krobi po raz drugi wzięli udział w ćwiczeniach Wojsk Obrony Terytorialnej. Tym razem w Włościejewkach – na terenie obiektu European Security Academy – doskonalili kondycję, czarną taktykę, zjazd na linie ze śmigłowca oraz sprowadzenie śmigłowców do lądowania.

Na przyszłych żołnierzach bardzo duże wrażenie zrobiła możliwość obserwowania ćwiczeń czarnej taktyki na obiekcie o wymownej nazwie Mogadisz. Oprócz taktyki w obszarze zurbanizowanym można było sprawdzić swoją kondycję podczas ćwiczeń opartych na elementach crossfitu. Ogromnym zainteresowaniem cieszył się zjazd na linie ześmigłowca. Dobra pogoda i intensywność zajęć sprawiły, że czas upłynął niezwykle szybko, a grochówka smakowała niesamowicie. Młodzi adepci klas mundurowych już czekają na kolejny udział w ćwiczeniach, bo to lubią najbardziej.

Opracowanie: Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Krobi