Piątek, 15 kwietnia 2022 roku

Umowa z Wojewodą Wielkopolskim podpisana. Budowa ronda w Poniecu będzie realizowana.

Powiat gostyński podpisał umowę z Wojewodą Wielkopolskim na realizację przebudowy ronda w Poniecu w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Wartość całej inwestycji to ponad 4,9 mln złotych. Dofinansowanie z budżetu państwa wyniesie prawie 1,7 mln złotych. Resztę dołoży powiat gostyński oraz gmina Poniec.

W ubiegłym roku powiat gostyński złożył w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg projekt pn.: ,,Przebudowa skrzyżowania dróg powiatowych nr 4803P i 4906P w miejscowości Poniec wraz z dojazdami - skrzyżowanie typu rondo”. W ramach zadania planuje się przebudowę skrzyżowania dróg powiatowych nr 4803P (ul. Rydzyńska – ul. Kusza)  i 4906P (ul. Bojanowska) w miejscowości Poniec.

Po otrzymaniu informacji o dofinansowaniu, ogłoszono postępowanie przetargowe. Po jego rozstrzygnięciu wartość inwestycji wyniesie 4 956 979,23 zł. Poziom dofinansowania z budżetu państwa to 1 697 423,99 zł. Resztę dołoży powiat gostyński oraz gmina Poniec. Po podpisaniu umowy z Wojewodą Wielkopolskim, możliwe będzie zawarcie umowy z wykonawcą zadania.