Czwartek, 19 grudnia 2019 roku

Unihokeistki z ZSOiZ w Krobi na podium w finale wojewódzkim

11 grudnia odbyły się Wielkopolskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Wieleniu. Uczennice z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Krobi zajęły III miejsce i tym samym stanęły na podium w Finale Wojewódzkim XXI Licealiady w Unihokeju – w kategorii dziewcząt.

Zawodniczki z ZSOiZ w Krobi miały do rozegrania bardzo trudne mecze, ponieważ w tym finale nikt nie znalazł się przypadkowo. Dziewczyny musiały najpierw przejść przez eliminacje powiatowe, gdzie zajęły I miejsce. Przeszły do 1/2 finału wojewódzkiego, który miał miejsce w Zbąszyniu. Tam również wygrały. Finał wojewódzki w Wieleniu rozegrały z LO Wolsztyn, ZS Wieleń, Publicznym Salezjańskim LO Poznań, ZSG-E Konin, ZST Pleszew.

Oto skład krobskiej drużyny: Anna Bartz, Natalia Skiba, Weronika Majewska, Małgorzata Jankowska, Jagoda Jędryczka, Zuzanna Majewska, Angelika Bartz, Zuzanna Brzeskot, Izabela Chuda, Katarzyna Rychel, Laura Katarzyńska, Wiktoria Poślednik. Najlepszą zawodniczką całego turnieju została uczennica z ZSOiZ w Krobi – Natalia Skiba, która otrzymała kryształową statuetkę.

Opracowanie: Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Krobi