Aktualności

Fakty powiatowe facebook Youtube
Piątek, 12 lipca 2019 roku

Wspieramy budowę ścieżki Gostyń - Krajewice

Powiat gostyński zakupił trzy działki. Zostaną one przekazane pod budowę ścieżki rowerowej, która w przyszłości ma połączyć Gostyń i Krajewice


Powiat gostyński zakupił trzy działki. Zostaną one przekazane pod budowę ścieżki rowerowej, która w przyszłości ma połączyć Gostyń i Krajewice. Przypomnijmy, że to niejedyny udział powiatu w inwestycji – w lutym tego roku radni zdecydowali o przekazaniu 250 000   zł województwu wielkopolskiemu na budowę ścieżki.

8 lipca 2019 w kancelarii notarialnej została podpisana umowa sprzedaży. Na jej podstawie powiat gostyński nabył trzy działki położone w Gostyniu, Czachorowie i Podrzeczu (w rejonie Ronda Biznesu). Ich łączna powierzchnia wynosi 187 m². Wykup kosztował 6 919,00 zł. Działki przeznaczone zostaną pod budowę ścieżki rowerowej przy drodze wojewódzkiej nr 434.

Przypomnijmy, że powiat gostyński aktywnie wspiera tą inwestycję. Na początku roku Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu zwrócił się z prośbą o przekazanie środków na realizację ścieżki.  Rada Powiatu Gostyńskiego przychyliła się do prośby podjęła uchwałę o wsparciu w wysokości 250 000 złotych.  Pomocy finansowej województwu udzieliła też gmina Gostyń.

Pierwszy etap prac zakłada budowę asfaltowej ścieżki pieszo-rowerowej o długości ok. 900 metrów. Trakt biec będzie w ciągu drogi wojewódzkiej 434 pomiędzy skrzyżowaniem z drogą prowadzącą do Krajewic a Gostyniem.


Opracowanie: Starostwo Powiatowe w Gostyniu


Strona powiat.gostyn.pl
korzysta z plików cookies