Aktualności

Fakty powiatowe facebook Youtube
Poniedziałek, 15 lipca 2019 roku

Wybierz swój smak. Gotujemy na bazie Dobrych Smaków Powiatu

Sześcioro odważnych postanowiło stanąć w kulinarne szranki w ramach tegorocznego konkursu „Dobre Smaki Powiatu”


Sześcioro odważnych postanowiło stanąć w kulinarne szranki w ramach tegorocznego konkursu „Dobre Smaki Powiatu”. W tym roku, w nowej formule organizatorzy postawili nie tylko na promocję rodzimych produktów żywnościowych, ale także aktywizację mieszkańców powiatu poprzez wymianę doświadczeń kulinarnych. Temu ma służyć konkurs na najlepszy przepis zgłoszony przez osoby prywatne, koła gospodyń wiejskich czy restauracje.

W kolejnych czterech numerach „Życia Gostynia” (pierwszy od 9 lipca w sklepach) publikowane będą kupony, na których można zagłosować na jeden z przepisów zaproponowanych przez uczestników - można je przynosić do siedziby „Życia Gostynia”, ul. Kolejowa 15 lub Starostwa Powiatowego w Gostyniu, ul. Wrocławska 256. Każdy kupon to 5 pkt.

Obok głosowania w gazecie uruchomiliśmy równocześnie głosowanie za pomocą SMS, które potrwa do 6 sierpnia. Aby oddać w nim głos, należy wysłać sms o treści gostynska.XX (np. gostynska.7) pod numer 71051 (koszt sms 1,23 zł z VAT). Istnieje możliwość wielokrotnego głosowania. Każdy SMS to 3 punkty.

Zachęcamy wszystkich mieszkańców powiatu gostyńskiego do udziału w wyborze Dobrych Smaków Powiatu. Na głosujących czekają atrakcyjne nagrody w postaci sprzętu AGD. Szczegóły dotyczące samego konkursu można znaleźć na stronie www.powiat.gostyn.pl

Finał konkursu na najlepszy przepis kulinarny z wykorzystaniem produktów, które otrzymały certyfikat „Dobre Smaki Powiatu” odbędzie się podczas Dożynek Powiatowych, 15 sierpnia 2019 r. Podczas imprezy laureatom konkursu zostaną wręczone czeki o wartości 500, 300 i 200 zł na zakup sprzętu AGD.

Lista numerów do udziału w głosowaniu SMS:

Papryka w pomidorach - Katarzyna Łabęda, Krobia - wyślij sms o treści gostynska.1
Flambirowane polędwiczki wieprzowe z sosem morelowym - Koło Gospodyń Wiejskich Chwałkowo - wyślij sms o treści gostynska.2
Domek piernikowy - Koło Gospodyń Wiejskich w Chumiętkach - wyślij sms o treści gostynska.3
Przystawka polędwiczki w zalewie - Koło Gospodyń Wiejskich w Głuchowie - wyślij sms o treści gostynska.4
Gulasz z kiełbasą i papryką - Koło Gospodyń Wiejskich w Czarkowie „Czarkowianki” - wyślij sms o treści gostynska.5
Przystawka meksykańska - Patrycja Łąkowska, Bułaków - wyślij sms o treści gostynska.6

Lokalizacje do składania kuponów na „Dobre Smaki Powiatu”:

Redakcja „Życia Gostynia”, ul. Kolejowa 15, Gostyń
Starostwo Powiatowe w Gostyniu, ul. Wrocławska 256, Gostyń


Opracowanie: „Życie Gostynia”


Strona powiat.gostyn.pl
korzysta z plików cookies