Czwartek, 13 sierpnia 2020 roku

Zapraszamy na bezpłatny kurs samoobrony dla kobiet

Fundacja „Fabryka pomysłów” organizuje bezpłatny kurs samoobrony dla kobiet pracujących w systemie pomocy społecznej i wsparcia rodziny, w tym dla wolontariuszek.

Jest to kurs podstaw samoobrony, którego celem jest wyczulenie i przygotowanie kobiet pracujących w systemie pomocy społecznej i wsparcia rodziny na sytuacje zagrożenia bezpieczeństwa. Prowadzone przez trenera zajęcia pomogą uczestniczkom zajęć z jednej strony opanować strach, a z drugiej strony odpowiednio zareagować podczas napadu. Kurs samoobrony dla kobiet pozwala nabyć dobre nawyki obronne. To cenne umiejętności, które warto wypracować dla poczucia własnego bezpieczeństwa.

Zajęcia uczą, jak można się w prosty sposób bronić się przed napastnikiem nieuzbrojonym jak i uzbrojonym.

Kurs rozpocznie się od 24 sierpnia 2020 r. Potrwa trzy miesiące. Zajęcia będą się odbywały dwa razy w tygodniu: w poniedziałki i środy od godz. 19.00 do 20.30. Miejscem zajęć będzie park przy Domu Pomocy Społecznej w Chumiętkach. W przypadku niepogody zajęcia będą się odbywały na tarasie pod wiatą. Organizacja zajęć uwzględnia zasady bezpieczeństwa w związku z epidemią koronawirusa.

Instytucje, organizacje, grupy nieformalne oraz indywidualne panie zainteresowane skorzystaniem z działań projektowych proszone są o kontaktowanie się z koordynatorem projektu: tel. 601 071 487, mail: mireksobkowiak@wp.pl

Uwaga: Liczba miejsc jest ograniczona.

Kurs samoobrony odbywa się w ramach projektu „JEST BEZPIECZNIE”, który uzyskał dofinansowanie ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego w ramach otwartego konkursu ofert na realizację w formie wspierania zadań publicznych Województwa Wielkopolskiego z dziedziny pomocy społecznej w 2020 roku: „Pomoc społeczna, w tym pomoc rodzinom i osobom w trudnej sytuacji życiowej oraz wyrównywanie szans tych rodzin i osób - Wspieranie działań na rzecz przeciwdziałania przemocy w województwie wielkopolskim”, przeprowadzonym przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu. Projekt jest też realizowany ze środków własnych Fundacji Fabryka Pomysłów. Realizację działań projektowych wspierają Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu, Dom Pomocy Społecznej w Chumiętkach i Stowarzyszenie „DZIECKO”.

Czemu warto wybrać kurs samoobrony dla kobiet?

- jest to szkolenie opracowane wyłącznie dla Pań,

- jest to świetna forma treningu kształtująca kondycję i sylwetkę,

- jest to szansa na zdobycie wiedzy o prawidłowym zachowaniu w sytuacjach zagrożenia,

- jest to okazja do zwiększenia poczucia bezpieczeństwa,

- jest to możliwość nauki technik obrony przed atakiem bezpośrednim.

Kursy samoobrony dla kobiet zyskują coraz większą popularność. Coraz więcej kobiet decyduje się zainwestować w siebie. Wiedza o tym, co należy zrobić w niebezpiecznych sytuacjach sprawia, że kobiety czują się pewniej i niezależnie. Szkolenie pomoże w zachowaniu opanowania w chwili zagrożenia, pomoże opanować strach i panikę, a także pozwoli na podejmowanie odpowiednich do sytuacji działań.

Co można wynieść z takiego szkolenia?

Kurs samoobrony dla kobiet uczy przede wszystkim:

- podstawowych technik samoobrony przed uderzeniami, chwytami, kopnięciami, szarpnięciem za ubrania, uwalniania się od duszeń, itp.

- zapanowania nad stresem w sytuacji bezpośredniego zagrożenia bezpieczeństwa,

- obezwładniania napastnika,

- walki w sytuacjach próby gwałtu.

Zajęcia będą miały charakter praktyczny. Instruktorzy przeprowadzą z uczestniczkami liczne ćwiczenia i będą doskonalić taktykę.

Jeśli myślisz ze jesteś słabą kobietą, która nie poradzi sobie z większym i mocniejszym przeciwnikiem, jesteś w błędzie. Już po pierwszych zajęciach przekonasz się że to nie prawda. Przy odpowiednim treningu psychicznym i fizycznym, możesz radykalnie zmniejszyć ryzyko napadu lub utraty zdrowia czy życia podczas niespodziewanego ataku w różnego rodzaju sytuacjach. Dowiesz się też, jak do obrony własnej wykorzystać przedmioty codziennego użytku. Torebka, plecak, klucze, parasolka, telefon stają się wówczas niezwykle pomocnymi narzędziami ułatwiającymi obronę przed napastnikiem. Prowadzący zajęcia podkreśla:- Nie uczymy atakować, uczymy unikać ataku.

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

Opracowanie: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu